Virginia Delgado & Azahar na zámku Nebílovy

Koncert

Letní hudební festival ANIMA MUSIC zahájí 15. července 2017 v tanečním sále zámku španělská flamencová tanečnice Virginia Delgado s projektem Azahar.

Virginia Delgado & Azahar

Virginia Delgado - flamenkový tanec
Veronica Vítová-Roa - flamenkový tanec
Petr Vít - kytara
Andrés Ibarburu - basová kytara
Azar Abou - perkuse

V projektu Azahar (španělsky květ pomerančovníku) se na jednom pódiu setkávají přední španělská flamencová tanečnice Virginia Delgado, uruguayský basista Andrés Ibarburu, izraelský perkusista Azar Abou a český kytarový virtuós Petr Vít s dcerou Veronicou. Charakterizuje ho propojení vášnivého flamenca, latinskoamerické a sefardské hudby, ale především hvězdné mezinárodní obsazení. Madridská tanečnice Virginia Delgado je světovou taneční kritikou oceňována pro svůj strhující a zároveň vznešený taneční projev; uruguayský basista, violoncellista a producent Andrés Ibarburu je ve své vlasti ceněn jako špičkový hudebník a umělci zvučných jmen vyhledávaným basistou (spolupracoval například s Fito Páezem či s ikonou uruguayské bossanovy Dianou Denoir). Petr Vít  je profesorem brněnské konzervatoře a zároveň uměleckým ředitelem festivalů Ibérica
a Colores Flamencos, je držitelem Čestného kříže řádu za občanské zásluhy od španělského krále Dona Juana Carlose I. Flamenco mnoho let studoval (po dokončení pražské AMU a stáže na vídeňské Hochschule für Musik) v andaluské Granadě, která se stala de facto jeho druhým domovem. Izraelský perkusista Azar Abou studoval hru na perkuse na konzervatoři v Tel Avivu a malbu v Paříži. Díky širokému interpretačnímu záběru byl členem mnoha hudebních formací. V roce 2003 získal cenu pro nejlepšího sólistu na prestižním The Jerusalem Music Festival. Veronica Vítová-Roa prožila pět let v Granadě, kde studovala flamenkový tanec u Amalie Rodriguez, Carmen Alvarez, Virginie Delgado a dcery proslulého tanečníka Manoleta - Judei Mayi. Ve svých šestnácti letech je díky vrozenému jihoamerickému temperamentu velkým příslibem světového flamenca. Květ pomerančovníku vetknutý do vlasů krásné Virgine Delgado navodí tu nejvyšší uměleckou extázi ve flamenkovém slova smyslu.

Vstupenky jsou k zakoupení zde.