Kalliopé Trio Prague na zámku Nebílovy - Slavnostní koncert při příležitosti 100. výročí vzniku Československa

Kulturní akce

  • Nebílovy ()
  • 21. 10. 2018
  • 17.30
  • Plné vstupné 150 Kč / Snížené vstupné 100 Kč

Klavírní trio ve složení Markéta Vokáčová - housle, Jan Zemen - violoncello a Miroslav Sekera - klavír bylo založeno v roce 2011 na půdě pražské HAMU. Všichni jeho členové jsou laureáty mezinárodních soutěží a mají za sebou řadu zkušeností sólistických i z komorních ansámblů. Od svého založení soubor spolupracuje s Guarneri triem Prague (I. Klánský, Č. Pavlík, M. Jerie), pod jehož vedením se několikrát účastnil mistrovských kurzů v Bad Saulgau (Německo) či ve švýcarském Wengen. Vedle Guarneri tria spolupracuje KTP s osobnostmi jako je J.  Panocha, L. Čepický a M. Petráš.
V roce 2014 se trio představilo českému publiku debutovým koncertem na hudebním festivalu Pražské jaro a zaznamenalo dva výrazné soutěžní úspěchy: 2. cenu na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka a 1. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů, kde rovněž získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu při ČF.
V roce 2015 přibyla k úspěchům také 3. cena na mezinárodní soutěži komorní hudby J. Brahmse v polském Gdansku a první provedení Trojkoncertu L. van Beethovena s karlovarským symfonickým orchestrem.
Houslistka Markéta Vokáčová je rodačkou z Nebílov!

Koncert se uskuteční v tanečním sále zámku.

Vstupenky jsou k zakoupení zde.

Program:

Josef Suk: Trio c moll op.2
Allegro - Andante - Vivace

Bohuslav Martinů: Bergerettes
Poco allegro - Allegro con brio - Andantino - Allegro - Moderato

Ernest Bloch: Tři nokturna
Andante - Andante quieto - Tempestoso

Dmitrij Šostakovič: Klavírní trio c moll č. 1, op.8