Festival ANIMA MUSIC 2018 - Koncert Escualo kvintetu a Gabriely Vermelho na zámku Nebílovy

Kulturní akce

Zámek Nebílovy a Bezejmenná čajovna společně zvou na již druhý ročník multižánrového a genderově nevyváženého hudebního festivalu ANIMA MUSIC, který se svou dramaturgií řadí mezi unikátní kulturní projekty v Plzeňském kraji. Pět letních podvečerních koncertů v areálu zámku Nebílovy slibuje vášně, emoce, krásné ženy, žhavé rytmy, ale též fůze klasického folklóru a duchovní hudby. V prostorách barokního zámku zazní v podání umělců doslova z celého světa argentinské i nové tango, experimentální zvuková pouť s nejstaršími nástroji světa, zločinecký šanson nebo nejautentičtější afrokubánská rumba, salsa a timba.

Escualo kvintet a Gabriela Vermelho | CZ

Escualo kvintet je uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se s autentickým osobním nasazením věnují hudebním stylům tango argentino a tango nuevo. Díky této dravosti a spontaneitě je relativně mladý soubor zván na celou řadu vystoupení významných hudebních festivalů doma i v zahraničí. V současnosti tvoří Escualo kvintet hráč na bandoneon a akordeon Jakub Jedlinský, houslisté Vít Chudý a Pavel Kudelásek, kytarista Petr Beneš a klavírista Ivan Vokáč. Co do nástrojového obsazení má identické složení jako skupina argentinského ikonického hudebníka a skladatele Astora Piazzolly, z jehož skladby "Escualo" (což v překladu znamená žralok) si soubor vypůjčil svůj název. Gabriela Vermelho spojuje v jedné osobě originální zpěvačku, houslistku, violistku, hráčku na kvinton, ale též skladatelku a herečku.
Je primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem ČR, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, Michalem Nejtkem nebo skupinou Čechomor. V roce 2013 založila vlastní kapelu GaRe. Skládá autorské písně, scénickou hudbu k divadelním představením i filmům. Za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu v divadle Husa na provázku získala cenu Alfreda Radoka. Celosvětově stále populárnější tango se v podání Escualo kvintetu a Gabriely Vermelho  stává strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby, jazzu a hlubokých emocí.

Koncert se uskuteční v neděli 8. července 2018 od 19:30 v tanečním sále zámku.

Vstupenky jsou k zakoupení zde.