Sedláčkovo kvarteto - Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži - Koncert na zámku Nebílovy

Kulturní akce

Oratorium Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži z odkazu Josepha Haydna zazní v tanečním sále zámku.

Sedláčkovo kvarteto

1. housle - Michal Sedláček
2. housle - Jan Maceček
viola - Tomáš Krejbich
violoncello - Matěj Štěpánek

Sedláčkovo kvarteto vzniklo při Akademii múzických umění v Praze v roce 2007 a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974-1994. Tradice je spojena rodinou vazbou obou primáriů. Sobor se vyvíjel u významných českých i zahraničních pedagogů; u Jiřího Panochy během studia komorní hry na AMU v Praze, a dále pod vedením členů renomovaných kvartet během četných kurzů: (Keller Quartett, Artis Quartett Wien, Tel Aviv Quartet či Alban Berg Quartett).

Soubor vystupoval na mnoha významných akcích v České republice i v zahraničí, mj. na festivalu v rámci ISA, na festivalu Mladá Praha, Sukovy Křečovice v rámci Pražského jara, Nekonvenční Žižkovský Podzim, na Beethovenově festivalu v Teplicích, na festivalu Nitrianská hudobná jeseň, na festivalu Pablo Casalse v Prades, a další.

Sedláčkovo kvarteto je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu za rok 2016, je vítězem mezinárodní soutěže Karola Szymanowského v Katowicích (Polsko, 2014), vítězem Soutěže Bohuslava Martinů v Praze (2014), kde zároveň obdrželo Cenu za nejlepší interpretaci skladby B. Martinů. Dále je nositelem 3. ceny z Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka 2015 v Brně a 3. ceny z Mezinárodní soutěže Johannese Brahmse (Rakousko, 2013). Od sezóny 2015/16 je soubor zařazen na stipendijní Listinu Českého hudebního fond.

Sedláčkovo kvarteto vydalo ve spolupráci s Nadací Bohuslava Martinů CD s kvartety českých autorů (K. Slavický, S. Hořínka, B. Martinů, J. Teml). Dále s hobojistou Lukášem Pavlíčkem CD s hudbou F. A. Míči, W. A. Mozarta a A. Dvořáka a během roku 2017 nátáčí pro Český rozhlas komplet smyčcových kvartetů V. J. Veita.

Kvarteto podporuje vznik nových děl mladé generace českých autorů a stojí tak u četných premiér skladeb.