Nebílovy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

POZOR do obce Nebílovy je uzavřena silnice (probíhá oprava komunikace) ze směru od Plzně, od Nepomuku. Ze silnice č. 20 odbočíte na Nebílovy. Poté je objížďka značená přes Nebílovský Borek - Štěnovický Borek - Čížice - Předenice - Netunice - Nebílovy (celková délka objížďky je 10km). Uzavírka bude zřejmě až do září. Omlouváme se za vzniklé obtíže a Těšíme se na Vaši návštěvu.

Zavřít

Výstava obrazů a matric František Hodonský a Jana Budíková

Výstava

  • Plzeň-jih ()
  • 13. 7. 2021–22. 8. 2021
  • 9.00–17.00
  • 30,-Kč

JANA BUDÍKOVÁ | Je krásným dobrodružstvím, prodírati se houštinami obrazů, kreseb a grafických listů Jany Budíkové. Ta metafora opravdu vystihuje dobrodružství poznání, které čeká každého, kdo neulpí na povrchu a neodchází z výstavy s tím, že si spatřené zařadí „jen“ jako působivé abstraktní malby a strukturální studie. Sledovat obrazy Jany Budíkové znamená soustředěně jít s jejím malířským gestem, sledovat moment času, procesuálnost toho gesta, nořit se do třetího rozměru kompozic a trpělivě čekat. Odměnou bude vizuální dobrodružství poznání toho, co Jana Budíková svými díly skrývá a co odhaluje.

FRANTIŠEK HODONSKÝ | Hodonský prochází krajinou, především krajem svého dětství  - jižní Moravou s lužními lesy a vodními tišinami. Své vjemy a pocity vstřebává, ale nepopisuje, nezobrazuje přírodní scenérie, spíš hledá vzájemné souvislosti a hlubší smysl dění. Velkoformátové barevné dřevořezy ryté do dřevotřískových desek a pokryté zářivými barvami tiskne pouze v několika málo exemplářích, k otisku místo tiskařského lisu užívá vyhlazený kámen, kosti různých šířek a vlastní dlaň. Matrice se po vytištění tří až šesti exemplářů stává rovněž uměleckým objektem. Zůstávají na něm nánosy barev, jejichž bezprostřední zářivost sice setřel otisk, ale reliéf obrazu autor autentizuje novými zásahy dlátem.