Jak se k nám dostanete

Státní zámek Nebílovy se nachází ve stejnojmenné obci na jižním Plzeňsku. A kudy k nám?

Zámek Nebílovy leží cca 15 km jižně od Plzně na silnici II. třídy č. 183.

 • Autem
  Při jízdě autem z Plzně po silnici I. třídy č. 20 odbočíte za obcí Losiná vpravo na silnici II. třídy č. 183. Po necelých 5 kilometrech vás silnice zavede přímo k zámku.
  Při jízdě autem ve směru od Písku pojedete po silnici I. třídy č. 20 a za obcí Chválenice odbočíte vlevo na silnici II. třídy č. 183. Po necelých 5 kilometrech vás tato komunikace dovede až k zámku.
  Jedete-li od Klatov po silnici I. třídy č. 27, při průjezdu Přešticemi nejprve odbočíte na světelné křižovatce vlevo ve směru na Plzeň a hned poté na další světelné křižovatce vpravo na silnici III. třídy, která vás přes obce Dolní Lukavice, Lišice, Předenice a Netunice dovede přímo do Nebílov.
 • Autobusem
  Z plzeňského autobusového nádraží se do Nebílov dostanete přímým spojem přibližně za 20 minut.
  Vyhledávání spojení:
  http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/
 • Na kole
  Milovníci cyklistiky se mohou do Nebílov vydat po cyklotrase č. 2126 z plzeňských Černic. Po této cyklotrase dojedete až k silnici Štěnovice - Losiná, kde cyklotrasu opustíte a vydáte se rovně k chatové osadě u lesa. Poté pokračujte stále rovně po lesní cestě mírně do kopce až na okraj lesa s výhledem na Štěnovický Borek. Jeďte z kopce do obce, kus po hlavní silnici směrem na Čižice a u hřbitova odbočte vlevo k rybníkům - shodné s pěší trasou. Orientačně i technicky se jedná o náročnější úsek trasy (kousek vedení kola). Po dosažení červené turistické značky pokračujte po ní až do Nebílov.
 • Pěšky
  Z plzeňských Černic se vydejte po červené turistické značce do Štěnovic. Projděte kolem štěnovického zámku a dále pokračujte podél Úhlavy až do Čižic. U čižického mostu opusťte červeně značenou turistickou stezku, přejděte most na druhou stranu a dále se vydejte po žluté turistické značce. Na rozcestí u kaple zahněte vlevo a po zeleně značené trase dojdete až do Nebílov.