Zámek PŘÍCHOVICE

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 120 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Barokní zámek z 1. poloviny 18. století stojí na místě bývalé tvrze ze 14. století. Dnes je v soukromých rukou a díky vstřícnosti současných majitelů se veřejnosti otevírá několikrát do roka, například při příležitosti pořádání oblíbených Pivoňkových slavností.

Související památky

Zámek v Příchovicích je typickým představitelem malých zámečků, stavěných po francouzském vzoru jako mansion pleasant – domy radosti. Ve třicátých letech 18. stol. jej vybudoval Jakub Auguston ve stylu dynamického baroka. Ve 2. pol. 20. stol. devastován armádou, byl po r. 1990 navrácen původním majitelům. Na zámku bývají pořádány letní koncerty, výstavy a v květnu populární Pivoňkové slavnosti, kdy v parku rozkvétá jedna z největších sbírek dřevitých pivoněk v ČR.


Tipy na výlet

Zámek byl stavěn od roku 1708 na objednávku hraběte Ferdinanda Morzina podle návrhu architekta Jakuba Augustona mladšího. V letech 1758 - 1760 zde působil proslulý...

Zřícenina hradu z 13. století. Původní dřevěný hrad, který byl do dnešní podoby přestavěn po roce 1360 Rožmberky, nechal postavit Holen z Vlčtejna.

Malá rodinná stáj s 8 koňmi, která se nachází v okrese Plzeň - jih, v malebné vísce Netunice. Provozuje jezdeckou školu pro děti od 6 let, kurzy pro začátečníky i...