Zámek DOLNÍ LUKAVICE

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 120 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Zámek byl stavěn od roku 1708 na objednávku hraběte Ferdinanda Morzina podle návrhu architekta Jakuba Augustona mladšího. V letech 1758 - 1760 zde působil proslulý Joseph Haydn, který zde složil svoji vůbec první symfonii.

Související památky

Reprezentativní, trojkřídlý barokní zámek postavený Jakubem Augustonem pro hraběte Ferdinanda z Morzinu. Místo prvního profesionálního angažmá génia klasicistní hudby Josepha Haydna. Výzdoba kaple od Fr. Julia Luxe a Lazara Widemana; v parku zbytky sochařské výzdoby od Filipa Quittainera. Na zámku prožil dětství František hrabě Schönborn, pozdější arcibiskup pražský. Lukavický zámek byl v restituci vrácen potomkům prvorepublikového diplomata Ferdinanda Veverky. Přístupný je park s bažantnicí.


Tipy na výlet

Barokní zámek z 1. poloviny 18. století stojí na místě bývalé tvrze ze 14. století. Dnes je v soukromých rukou a díky vstřícnosti současných majitelů se veřejnosti...

Zřícenina hradu z 13. století. Původní dřevěný hrad, který byl do dnešní podoby přestavěn po roce 1360 Rožmberky, nechal postavit Holen z Vlčtejna.

Malá rodinná stáj s 8 koňmi, která se nachází v okrese Plzeň - jih, v malebné vísce Netunice. Provozuje jezdeckou školu pro děti od 6 let, kurzy pro začátečníky i...