Letošní sezónu věnujeme vojtěchovi hraběti czerninovi z chudenic, který se zasloužil o záchranu nebílovského zámku

Zámek Nebílovy – barokní vídeňský palác v prostředí českého venkova

Klidnou a romantickou atmosféru barokního nádvoří s procházejícími se pávy, provoněného levandulí a oleandry, intimitu aristokratických salónů 18. a 19. století, výjimečné kousky mobiliáře nebo zcela unikátní nástěnné a nástropní malby Antonína Tuvory v tanečním sále. Divadelní představení, výstavy, koncerty, gastronomické akce... To vše a ještě mnohem více nabízí zámek Nebílovy, vídeňský palác na českém venkově, který se vám rozhodně vyplatí navštívit...

VÍCE O ZÁMKU


Akce

26 srp
Výstava
26 srp
Netradiční prohlídka
26 srp
Divadlo

Nebílovské divadelní léto 2016

  • Nebílovy ()
  • 22. 8. 2016 –30. 8. 2016

Zprávy

Umělecká beseda ve Vídni na venkově na zámku Nebílovy

15. 7. 2016

Správa státního zámku Nebílovy si dovoluje pozvat širokou veřejnost na výstavu obrazů a plastik členů spolku Umělecká beseda. Výstava v zámecké galerii potrvá až do 3. září 2016.

Tipy na výlet

  • Zámek byl stavěn od roku 1708 na objednávku hraběte Ferdinanda Morzina podle návrhu architekta Jakuba Augustona mladšího. V letech 1758 - 1760 zde působil proslulý Joseph Haydn, který zde složil svoji vůbec první symfonii.

  • Barokní zámek z 1. poloviny 18. století stojí na místě bývalé tvrze ze 14. století. Dnes je v soukromých rukou a díky vstřícnosti současných majitelů se veřejnosti otevírá několikrát do roka, například při příležitosti pořádání oblíbených Pivoňkových slavností.

  • Zřícenina hradu z 13. století. Původní dřevěný hrad, který byl do dnešní podoby přestavěn po roce 1360 Rožmberky, nechal postavit Holen z Vlčtejna.

NAŠI PARTNEŘI