Jezdecká škola POD TVRZÍ

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 60 min
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Malá rodinná stáj s 8 koňmi, která se nachází v okrese Plzeň - jih, v malebné vísce Netunice. Provozuje jezdeckou školu pro děti od 6 let, kurzy pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Související památky

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Ti, kteří na koních jezdí, vám to jistě potvrdí a ti ostatní by to měli přinejmenším vyzkoušet. Pro někoho může být jízda na koni sportem, pro jiného odpočinkem či odreagováním. Jisté je však jedno, jízda na koni se stává stále více oblíbenější a je o ni stále větší zájem.

Jezdecká škola POD TVRZÍ je malou rodinnou stájí s 8 koňmi, která se nachází v okrese Plzeň - jih, v malebné vísce Netunice. V areálu školy naleznete stáje, halu, výběh pro koně a kolbiště. Dominantou je ovšem tvrz, která pochází ze 16. století. Čas strávený v jezdecké škole POD TVRZÍ není jen o tom, že přijdete, sednete na připraveného koně, zajezdíte si a odejdete. Škola nabízí mnohem více. Naučí vás nejen na koni jezdit, ale i jak se o koně starat. V rámci kurzů budete probírat teorii, kterou si vždy ověříte v praxi. Pokud totiž budete koníka znát i z jiné stránky než jen zpod sedla, jízdu si na něm užijete daleko více a navzájem si spolu vybudujete přátelský vztah. Budete se těšit vy na „svého“ koníka, ale i koník na vás.


Tipy na výlet

Zámek byl stavěn od roku 1708 na objednávku hraběte Ferdinanda Morzina podle návrhu architekta Jakuba Augustona mladšího. V letech 1758 - 1760 zde působil proslulý...

Barokní zámek z 1. poloviny 18. století stojí na místě bývalé tvrze ze 14. století. Dnes je v soukromých rukou a díky vstřícnosti současných majitelů se veřejnosti...

Zřícenina hradu z 13. století. Původní dřevěný hrad, který byl do dnešní podoby přestavěn po roce 1360 Rožmberky, nechal postavit Holen z Vlčtejna.